Niezależny wywrot dwóch przyczep

Jak „wykiprować” dwie przyczepy?

zawór
Jeśli zachodzi potrzeba niejednoczesnego rozładowania zawartości dwóch przyczep, połączonych w jeden skład, bez odpinania ciągnika od pierwszej i podpinania go do drugiej, to przy standardowych instalacjach hydraulicznych, nawet zazwyczaj spokojny rolnik zamienia się w ciskającego płomiennymi przekleństwami furiata.
Operacja rozpinania, odprowadzania, przepinania,wyładunku, powtórnego spinania składu, w przypadku jednorazowej akcji nie nastręcza wielkiego problemu. Gdy w grę wchodzi czas, jak na przykład przed zbliżającym się deszczem podczas żniw ,lub gdy trzeba to powtórzyć wielokrotnie , jak w czasie zbioru okopowych, rozładunek bywa piekielnie uciążliwą czynnością. 
Rozwiązanie problemu jest dość proste i niedrogie. Zazwyczaj na „dyszlu” przyczepy, lub w jego pobliżu przecina się wąż biegnący od złącza hydraulicznego ciągnika do siłownika wywrotu, zaprasowując na uciętych końcach (w firmie posiadającej odpowiedni sprzęt) dwie końcówki z wewnętrznym gwintem, standardowo M22x1,5. W uzyskane w ten sposób złączki należy wkręcić hydrauliczny zawór trójdrożny i umocować go w miejscu zapewniającym wygodny dostęp. Zawór pozwala przełączyć przepływ oleju na jedno z dwóch wyjść. Jedno mamy już zajęte przez drugą część przeciętego węża- biegnącego do siłownika przyczepy, drugie wykorzystamy do zasilenia gniazda, które umocujemy z tyłu przyczepy , by móc podpiąć pod nie przewód zasilający siłownik drugiej. Najczęściej do zamocowania gniazda wykorzystuje się blaszany wspornik gniazd hydraulicznych z Ursusa C-360. Znając miejsca mocowania gniazda i zaworu należy już tylko dorobić wąż o takiej długości, by podczepiony do ramy przyczepy sięgał od jednego do drugiego elementu.
Posiadamy w sprzedaży wszystkie potrzebne do wykonania zestawu części, a po uzgodnieniu z klientem długości, wykonujemy także przewody hydrauliczne w żądanym wymiarze.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem dostosowanego do Waszych potrzeb zestawu, prosimy o kontakt w celu przygotowania indywidualnej wyceny.
Na szkicu poniżej: schemat prostej instalacji umożliwiającej niezależny wyładunek dwóch przyczep.

schemat

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl